آرای رحیم‌پور ازغدی در حوزه علوم اجتماعی نقد و بررسی می‌شود

زمان انتشار: ۱۲:۰۸ ۱۳۹۳/۱۲/۱۱

«گفت‌و‌گو با اصحاب علوم اجتماعی» عنوان سلسله نشست‌های تخصصی است که کارگروه علوم اجتماعی «موسسه اشراق» در آن به بررسی پروژه فکری و پژوهشی نخبگان علوم اجتماعی در ایران می پردازد.  به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی فردا (سه‌شنبه 12 اسفند) اولین نشست از این نشست‌ها با حضور حسن‌ رحیم‌پور ازغدی برگزار خواهد شد. این […]

«گفت‌و‌گو با اصحاب علوم اجتماعی» عنوان سلسله نشست‌های تخصصی است که کارگروه علوم اجتماعی «موسسه اشراق» در آن به بررسی پروژه فکری و پژوهشی نخبگان علوم اجتماعی در ایران می پردازد.  به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی فردا (سه‌شنبه 12 اسفند) اولین نشست از این نشست‌ها با حضور حسن‌ رحیم‌پور ازغدی برگزار خواهد شد. این برنامه از ساعت 10:30 دقیقه صبح با حضور دانشجویان و نخبگان علوم اجتماعی در سالن جلسات موسسه اشراق آغاز می‌ شود.

 حسن رحیم‌پور  از جمله افرادی است که هرچند جامعه‌شناس به معنای آکادمیک آن محسوب نمی‌شود اما به طور پیوسته چند کتاب با موضوع علوم اجتماعی منتشر کرده و بارها در سخنرانی‌هایش به نقد علوم اجتماعی پرداخته است. برای آشنایی با اندیشه‌های رحیم‌پور در حوزه علوم اجتماعی می‌توان به سه کتاب «عقلانیت؛ بحثی در مبانی جامعه‌شناسی توسعه»، «گفت‌و‌گوی انتقادی در علوم اجتماعی» و «علوم اجتماعی و رودربایستی عقلانیت» مراجعه کرد. در نشست فردا طرح فکری این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر کتاب‌های یاد شده نقد و بررسی خواهد شد.

کارگروه علوم اجتماعی موسسه اشراق در نشست‌های بعدی پروژه‌های فکری اساتید دیگر علوم اجتماعی از جمه دکتر مرتضی فرهادی و دکتر حسین کچویان را نقد و بررسی خواهد کرد. علاقمندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به آدرس خیابان سپهبد قرنی، خیابان شاداب غربی، کوچه شهریور، کوچه دوم غربی، پلاک 2 مراجعه کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه