آغاز ثبت‌نام درس‌گفتارهای حضوری و مجازی ترم زمستان موسسه فرهنگی هنری روزگار نو

نویسنده:

زمان انتشار: ۱۹:۴۱ ۱۳۹۲/۱۱/۲

به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی موسسه فرهنگی هنری روزگار نو که از سال گذشته درس‌گفتارهای «بازخوانی تاریخ اندیشه، هنر و علم در ایران و غرب» را آغاز کرده بود، ثبت‌نام ترم زمستان خود را آغاز کرده است. با توجه به درخواست‌های علاقه‌مندان غیرتهرانی که امکان حضور در این درس‌گفتارها را نداشتند، از این ترم […]

به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی موسسه فرهنگی هنری روزگار نو که از سال گذشته درس‌گفتارهای «بازخوانی تاریخ اندیشه، هنر و علم در ایران و غرب» را آغاز کرده بود، ثبت‌نام ترم زمستان خود را آغاز کرده است. با توجه به درخواست‌های علاقه‌مندان غیرتهرانی که امکان حضور در این درس‌گفتارها را نداشتند، از این ترم امکان استفاده‌ی مجازی از درس‌گفتارها نیز فراهم شده است.

درس‌گفتارهای این ترم به شرح زیر است:

– یوسفعلی میرشکاک که در چند ترم متوالی تاریخ ادبیات را ارائه کرده است، به ادبیات معاصر رسیده و درباره‌ی «شعر نیما، شاملو، اخوان و فروغ» بحث خواهد کرد.

– دکتر محمد رجبی بحثی را با عنوان «طرحی برای مطالعات قرآنی» ارائه خواهد نمود.

– دکتر فرشاد مؤمنی به نقد مشهوراتی درباب اقتصاد ایران خواهد پرداخت که به‌زعم وی به ناحق در تاریخ اقتصاد بعد از انقلاب در حال وارونه جلوه کردن است.

– حجت‌الاسلام احمد رهدار قرار است سلسله مباحث خود را درباره‌ی تبارشناسی جریان‌های فکری جهان اسلام با «جریان تکفیری» آغاز نماید.

– متن‌خوانی کتاب «هستی و زمان» که از ترم تابستان شروع شده همچنان ادامه دارد و متن‌خوانی کتاب «پدیدارشناسی روح» توسط دکتر علی مرادخانی نیز در این ترم شروع خواهد شد.

– دکتر مهدی بنایی «آراء اندیشمندان پست‌مدرن» را مطرح خواد کرد.

روزگار نو

– «هیوم و فلسفه‌ی تحلیلی»، و «نیچه و فلسفه‌ی معاصر فرانسه» از دیگر درس‌گفتارهای فلسفی این ترم است.

– در تداوم بحث «بازاندیشی موسیقی معاصر ایران» مقداد شاه‌حسینی به نقدوتحلیل آثار محمدرضا شجریان خواهد پرداخت.

– «فلسفه‌ی طب»، «بررسی پیدایش رمان فارسی در ایران» و «آموزش مهارت خوانش متون آلمانی» نیز از جمله موضوعاتی است که از این ترم به نظام موضوعات درس‌گفتارهای این موسسه اضافه شده است.

از آنجاکه یکی از اهداف اصلی این مؤسسه تأمین محتوای مورد نیاز فضای اندیشه‌ای کشور و ایجاد فرصت دسترسی دانشجویان و طلاب شهرستان‌ها به این اساتید و محتواها بوده است، امکان تهیه‌ی صوت و فیلم درس‌گفتارهای پیشین نیز به‌زودی از طریق سایت این مؤسسه فراهم خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه www.roozegareno.net مراجعه نمایید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه