به همت موسسه اشراق

آمریکا از منظر فلسفی اجتماعی بررسی می شود

نویسنده:

زمان انتشار: ۱۱:۰۱ ۱۳۹۲/۰۸/۲۷

به همت موسسه اشراق و بسیج دانشجویی دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران نشست اول از سلسله‌ همایش‌های آمریکا‌شناسی با موضوع آمریکا از منظر فلسفی اجتماعی برگزار خواهد شد. به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی و بنابر اعلام روابط عمومی موسسه اشراق، همایش آمریکاشناسی با هدف فراهم آوردن فضایی برای شناخت ژرف‌نگرانه آمریکا به عنوان دیگری تاریخی‌ […]

به همت موسسه اشراق و بسیج دانشجویی دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران نشست اول از سلسله‌ همایش‌های آمریکا‌شناسی با موضوع آمریکا از منظر فلسفی اجتماعی برگزار خواهد شد.

امریکا شناسی

به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی و بنابر اعلام روابط عمومی موسسه اشراق، همایش آمریکاشناسی با هدف فراهم آوردن فضایی برای شناخت ژرف‌نگرانه آمریکا به عنوان دیگری تاریخی‌ ـ‌ تمدنی انقلاب اسلامی بر‌گزار می‌شود، که در دو ساحت مواجهه ما و آمریکا و شناخت آمریکا با رویکرد  فلسفی و جامعه‌شناختی  پایه‌‌‌‌‌ریزی‌ شده است.

اساتیدی چون دکتر ابراهیم فیاض، آشتیانی، فکوهی، نادری و حجت‌الاسلام پیروزمند سخنرانان این همایش خواهد بود که به ترتیب به بررسی موضوعات «پراگماتیسم؛ منطق امریکایی»، «آمریکا؛ اتوپیای سرمایه‌داری»، «لیبرال‌های ایرانی و متروپل لیبرالیسم»، «مواجه تمدنی ایران و آمریکا»، «بازتفسیر دینی تقابل ما و آمریکا» می‌پردازند.

این نشست، سه‌شنبه 28 آبان 1392 ساعت 10 تا 16 در تالار شریعتی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران واقع در  پل نصر(گیشا) جنب دانشگاه تربیت مدرس، برگزار می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه