نوام چامسکی نیز به کمپین فلسطین پیوست(4)

اعتراض علیه جانبداری بی بی سی از جنایت اسرائیل در غزه

نویسنده:

علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

زمان انتشار: ۲۰:۰۲ ۱۳۹۳/۰۴/۲۵

حذف این واقعیات به بی بی سی اجازه می دهد که جنایات اسرائیل را در رابطه به پرتاپ چند موشک از سوی گروههای فلسطینی نشان دهد نه در رابطه با اشغالگری و محاصره رژیم صهیونیستی! روزنامه نگاری شرافتمندانه غیرجهت دار، به مخاطبان خود اجازه می دهد که به جای یکسویه پردازی( کاری که بی بی سی انجام می دهد) هر دوگزینه را ملاحظه کنند.

نوام چامسکی به جمع امضاکنندگان چهل هزار نفری پیوست که از بی بی سی می خواستند واقعیات غزه را بازتاب دهد. به گزارش علوم اجتماعی اسلامی ایرانی به نقل از کمپین فلسطین این نامه به مدیران بی بی سی یادآوری می کند که اسرائیل پناهجویانی را مورد بمباران قرار می دهد که سالهاست تحت محاصره و اشغال قرار دارند. آنها از هیچ نیروی نظامی دریایی و زمینی ای بهره مند نیستند در حالیکه ارتش اسراییل از قوی ترین ارتشهای جهان به شمار می رود.سارا کولبرن مدیر کمپین “اتحاد برای فلسطین” که نامه امضا چامسکی و دیگر روشنفکران ضد جنگ چون جان پیلگر و کن لواچ را دریافت کرده است گفت: “واقعیات ساده هستند؛ هیچکدام از مطالبی که بی بی سی درباره وقایع غزه پوشش داده است درباره جنایات اسرائیل نیست. با این همه اینها واقعیاتی حیاتی هستند و  غیبت آنها باعث  عدم تعادل در پوشش های بی بی سی می شود. حذف این واقعیات به بی بی سی اجازه می دهد که جنایات اسرائیل را در رابطه به پرتاپ چند موشک از سوی گروههای فلسطینی نشان دهد نه در رابطه با اشغالگری و محاصره رژیم صهیونیستی! روزنامه نگاری شرافتمندانه غیرجهت دار، به مخاطبان خود اجازه می دهد که به جای یکسویه پردازی( کاری که بی بی سی انجام می دهد) هر دوگزینه را ملاحظه کنند.”

بی بی سی غزه

معترضان به خبر رسانی یکسویه بی بی سی دیروز و امروز در مقابل استدیوهای  بی بی سی در ناتینگهام، منچستر و بریستول دست به تظاهرات زده اند و شعار” بی بی شرمت باد” سر داده اند.(1)

BsmsH8kIUAAmWuz

پیش از این یادداشتها و گزارش هایی درباره عملکرد غیر حرفه ای بی بی سی در رابطه با تحولات اخیر خاورمیانه در پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی منتشر شده بود:

– چطور می‌شود در بحبوبه‌ی تجاوزگری از خود دفاع کرد؟

– داعشی ها خیلی هم افراطی نیستند.

– «در جستجوی فلسطین»، مستند گمشده ادوارد سعید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه