رونمایی از شیوه جدید تحمل مخالف به سبک «لیبرالیسم ایرانی»

افروغ منتقد است، پس تئوریسین تروریسم است!

منبع: فردانیوز

زمان انتشار: ۱۶:۲۹ ۱۳۹۲/۰۹/۲

لیبرال های ایرانی به قول ظریفی می توانند فی الجمله هیتلر را از گور بیرون آورده و ردای گاندی به تنش بپوشانند و برایش رای جمع کنند! از سوی دیگر این تهاجم اخلاقی که یادآورافعال و کردار رسانه های دولتی در دوره احمدی نژاد است، حکایت از «پروژه امنیتی» دارد که طی آن برخی محافل خاص می کوشند با هدایت پروپاگاندای رسانه ای منتقدینی که در افکار عمومی صاحب وجاهت هستند را از میدان سیاست خارج کنند.

تقریبا اولین کسی که در میان اصولگرایان علم انتقاد از محمود احمدی‌نژاد را به اهتزاز در آورد «عماد افروغ » بود. در سال های 84 به بعد نیز وی از اصلی ترین منتقدان گروه احمدی نژاد بود و بارها و بارها به نقد سیاست های دولت گذشته ، نحوه مواجهه با وقایع سال 88 و .. پرداخت. تا قبل از روی کار آمدن دولت جدید وی جزء افرادی بود که همواره نشریات اصلاح طلب و لیبرال به سراغ وی می آمدند و با او گفتگو می کردند. گفتگوهای افروغ با این نشریات همواره در قالب عکس یک یا تیتر یک به مخاطبان این نشریات عرضه می شد. در سه ماهه اخیر اما گویا اوضاع قدری عوض شده است و شامه لیبرالهای ایران با شنیدن «بوی قدرت» هر منتقدی را با شیوه های عجیب و غریب مورد بایکوت و جدیدا هجمه قرار میدهد. این مسئله ای است که وی نیز در لفافه به ان اشاراتی داشته است.
وی در گفتگویی چنین به شرح این مسئله پرداخت:« اگر قرار باشد فضای کشور امنیتی نباشد ما باید شاهد آزادی برای مخالفان خودمان باشیم نه آزادی طرفدارانمان. یعنی بستر را برای مخالفان خود فراهم کنیم نه اینکه ما تمام فشارهای سیاسی و هژمونیک خودمان را روی مخالفانمان متمرکز کنیم با برچسب‌های مختلف. اگر آقای روحانی به شعارهای خود وفادار است باید در عمل نشان دهد به مخالفان خود فضای آزاد ارائه انتقادات را می‌دهد. البته ما همواره به مخالفان و منتقدان توصیه کردیم سعی کنید مخالفت‌هایتان قانونی باشد. باید مثلا فضایی در دانشگاه‌ها ایجاد شود که مخالف و موافق بتوانند حرف خودشان را بزنند. اینها البته تا حدی به فرهنگ سیاسی جامعه و مدعیان هم بازمی‌گردد. ما معمولا دم از آزادی رقبا می‌زنیم اگر به نفع مان باشد! من این را کاملا در عمل دارم می‌بینم. مثلا عماد افروغ که تا دیروز برخی جراید خریدارش بودند امروز به محض اینکه یک موضع علیه آمریکا می گیرد مشمول غضب و سانسور می شود! حالا من فعلا دارم فقط از آمریکا می‌گویم!…»

در تازه ترین هنرنمایی لیبرالهای وطنی گوینده این سخنان به توجیه ایدئولوژیک ترور و سردستگی تروریست‌ها متهم شده است! محمد جواد روح از اعضای دفتر سیاسی حزب لیبرال مشارکت در هفته نامه آسمان نوشته است که از عماد افروغ تا حسین شریعتمداری همه به توجیه ایدئولوژیک ترور مشغول شده اند!

تخریب افروغ

نکته جالب ماجرا اینجاست که روزنامه کیهان تا همین یکی دو سال پیش افروغ را متهم به همراهی با جریان اصلاح طلب می کرد و پیام فضلی نژاد در متن بلند بالایی کوشید اثبات کند که افروغ از سردمداران جریان اصلاح طلب است. از سوی دیگر همین نشریه آسمان به دفعات متعدد با افروغ در نقد تندروی های برخی اصولگرایان گفتگو کرده است. جالبتر انکه هشدار خاتمی- که در باب آن بحث فراوان است- بعد از رخداد فرودگاه مهرآباد ابراز شد . رخدادی که افروغ هم از آن انتقاد کرد، اما گویا استراتژیست باهوش! هفته نامه آسمان بر اثر کثرت بافته‌هایش این نکته مهم را «عامدا» فراموش کرده و در نتیجه مرتکب گاف جالبی شده است.

این تناقضات در واقع به اشتراک مسیری بر می گردد که لیبرال های ایرانی و برخی محافل سیاسی در آن مشترک اند و آن چیزی به نام ارجحیت «پروژه سیاسی» بر «پروسه مدنی» است. در این روند هر جنبنده ای که در عرصه مدنی بر اساس آموزه های دینی به نقد قدرت اجرایی کشور می پردازد باید محو شود.لیبرال های ایرانی البته در این امر بسیار قهار و متبحر هستند و به قول ظریفی می توانند فی الجمله هیتلر را از گور بیرون آورده و ردای گاندی به تنش بپوشانند و برایش رای جمع کنند!

از سوی دیگر این تهاجم اخلاقی که یادآور افعال و کردار رسانه های دولتی در دوره احمدی نژاد است، حکایت از «پروژه امنیتی» دارد که طی آن برخی محافل خاص می کوشند با هدایت پروپاگاندای رسانه ای منتقدینی که در افکار عمومی صاحب وجاهت هستند را از میدان سیاست خارج کنند. تلاشی که نتیجه اش را در انتخابات سال 84 و انتخابات گذشته نشان داد. بنابراین آزموده را آزمودن خطاست…

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه