به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع)

انتشار پرونده «سلوک با محرم» در سایت سوره اندیشه

منبع: مهر

زمان انتشار: ۲۳:۵۲ ۱۳۹۳/۰۸/۶

پرونده‌ای با عنوان «سلوک با محرم» توسط سایت سوره‌ی اندیشه منتشر شد که درآن مطالبی از حجت الاسلام سید محمّدمهدی میرباقری، علیرضا سمیعی و استاد اصغر طاهرزاده به چاپ رسیده‌است.

سایت سوره اندیشه به مناسبت ایام محرم پرونده‌ای با عنوان «سلوک با محرم» منتشر کرده است. در درآمد این پرونده می‌خوانیم:

قصه‌ی غریبی است کربلا که هر بار می خوانیمش تازه‌تر و داغ‌خیزتر است. روایت شگفتی‌ست که تنها با گوش‌های عطش باید شنید و با گونه‌های خیس و لبان ترک بسته باز گفت. قصه‌ی عشق است عاشورا؛ نامکرر و تازه و تـَر و شورانگیز که هر بار می‌شنوی پنجره‌ای تازه به تماشای انسان، انسانِ آرمانی و آسمانی می‌گشاید و پلک‌ها را به ضیافت آفاقی آبی‌تر می‌خواند… کربلا خواندنی‌ترین کتاب تاریخ است؛ بارورترین فصل ِ هستی انسان و شگفت‌ترین حادثه‌ای که زیر این آسمان آبی، سرخ و بشکوه اتفاق افتاده است. کربلا عصاره‌ی همه‌ی زیبایی‌ها و عظمت‌هاست… هرچه گمشده داریم در کربلا بیابیم و هر چه یافته در این‌جا گم کنیم که خدا پیش از کعبه، کربلا ساخته است و پیش از آسمان، حسین…

در این پرونده مقالات زیر تا به امروز منتشر شده است:

” ابتلاء عظیم عاشورا “، بحثی در باب سیر و سلوک با زیارت عاشورا (حجت الاسلام سید محمّدمهدی میرباقری).” گشودگی و عسرت حُسن “، هیأت به‌مثابه مقاومتی نمادین در زمانه‌ی نیهیلیسم (علیرضا سمیعی). ” حریم عشق را درگه بسی بالاتر از عقل است “، به کربلا و عاشورا چگونه نگاه کنیم؟(استاد اصغر طاهرزاده ).

همچنین می توانید هر روز مقاله جدید پرونده «سلوک با محرم» را، از آدرس sooremag.ir  مطالعه نمایید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه