پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی در فروردین 93 برگزار می کند:

فراخوان نقد فرهنگی و اجتماعی سریالهای تلویزیونی از منظر سبک زندگی اسلامی ایرانی

پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

زمان انتشار: ۱۰:۰۶ ۱۳۹۳/۰۱/۲

محورهای اصلی نقد و بررسی شامل حوزه هایی چون ۱. خانواده ایرانی (روابط اعضا ، ارتباط با جامعه ومحیط ،…) ۲. اخلاق اجتماعی( فرهنگ شهروندی، تعاون و همکاری ،…) ۳. فرهنگ اقتصادی ( فرهنگ کار و تلاش و تولید، مصرف و قناعت ،…) ۴. بازنمایی دین در تلویزیون ۵. بازنمایی آسیب های اجتماعی در تلویزیون است.

نخستین جشنواره نقد و بررسی برنامه های نمایشی نوروزی تلویزیون از منظر «سبک زندگی اسلامی ایرانی»  با عنوان جشنواره 13 توسط پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی برگزار می شود.
به گزارش این پایگاه محورهای اصلی  نقد و بررسی شامل حوزه هایی چون
۱. خانواده ایرانی  (روابط اعضا ، ارتباط با جامعه ومحیط ،…) 
۲. اخلاق اجتماعی( فرهنگ شهروندی، تعاون و همکاری ،…)
۳. فرهنگ اقتصادی ( فرهنگ کار و تلاش و تولید، مصرف و قناعت ،…)
۴. بازنمایی دین در تلویزیون 
۵. بازنمایی آسیب های اجتماعی در تلویزیون
است.
در این جشنواره علاوه بر برنامه های نمایشی  شبانه شامل سریال های پایتخت 3 (شبکه یک)، خوب،بد،زشت و کلاه قرمزی (شبکه دو)، روزهای بد به در(شبکه سه)، ما فرشته نیستیم(شبکه تهران)  جُنگ ها و برنامه های گفتگو محور تلویزیونی نیز زیر تیغ نقد و بررسی فرهنگی و اجتماعی قرار خواهند گرفت.
علاقمندان می توانند یادداشت ها و مقالات خود را تا تاریخ 15 فروردین از طریق تارنمای علوم اجتماعی اسلامی ایرانی به آدرس www.ejtemaee.ir ارسال نمایند. به آثار برگزیده رسیده به جشنواره جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد. همچنین قرار است بیستم فروردین ماه مصادف با سالگرد شهادت شهید سید مرتضی آوینی با توجه به نظر منتقدان در نشستی از دست اندرکاران ساخت بهترین برنامه نمایشی و نیز غیر نمایشی تلویزیون در ایام نوروز 93 تجلیل شود.
پوستر جشنواره نقد فرهنگی و اجتماعی سریال های تلویزیونی نوروزی از منظر سبک زندگی اسلامی ایرانی

 

۱ دیدگاه

    روح اله خادمی :

    یکی از مسائلی که منو تو پایتخت سه اذیت کرد، تبلیغ سفر به ترکیه است که تا این قسمتش هنوز این گونه مسافت ها رو نفی نکرده و حتی تبلیغ اشرافیت و بریز و بپاش بی خودی هم تا اینجا بهش باید اضافه کرد
    نقی به عنوان یک شخصیت سنتی تو مجموعه 3 اینقدر بی منطق و غیر قابل تحمل شده و ارسطو به عنوان یه آدم غرب زده آدمیه که حرفای منطقی می زنه و دیگه از خل بازی هاش تو قسمت های قبلی خبری نیست
    دیدن ادامه این سریال برام غیر قابل تحمل شده!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه