برگزاری دوره های آموزشی نشانه شناسی ادبیات و موسیقی کلاسیک

نویسنده:

علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

زمان انتشار: ۱۴:۰۸ ۱۳۹۲/۰۱/۲۷

دوره آموزشی «نشانه شناسی موسیقی کلاسیک» با تدریس دکتر علیرضا فلسفی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دوره‌ی آموزشی «نشانه‌شناسی ادبیات» در پنج جلسه با تدریس دکتر فرزان سجودی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار علوم اجتماعی اسلامی ایرانی دوره‌ی آموزشی نشانه‌شناسی ادبیات در پنج جلسه با تدریس دکتر فرزان سجودی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.مباحثی که در این دوره طرح می‌شوند عبارت‌اند از: زبان ادب: از صورتگرایی روسی تا زبان‌شناسی ادبیات، گونه‌های ادب: نظم و نثر و شعر؛ بازی نشانه‌ها در زبان ادبی، صنایع بلاغی از منظر نشانه‌شناسی؛ رویکرد نقش‌گرایانه به ادبیات و جایگاه نقش شعری، نشانه‌شناسی لایه‌ای و ادبیات: لایه‌های متفاوت دلالت در متن‌های ادبی چند شیوه با تکیه بر جنبه‌های دیداری، نشانه‌شناسی انتقادی و تحلیل انتقادی گفتمان به مثابه‌ی روشی در نقد ادبی.
آغاز دوره یکشنبه اول اردیبهشت ساعت ۱۰ تا ۱۲ است و علاقه‌مندان به حضور در آن تا 31 فروردین فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

همچنین دوره آموزشی نشانه شناسی موسیقی کلاسیک  در 4 جلسه و با تدریس دکتر علیرضا فلسفی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می گردد. این دوره که روزهای یکشنبه از ساعت 14 الی 17 برگزار خواهد شد از 15 اردیبهشت آغاز می شود و تا 12 خرداد  ادامه دارد.  علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام با شماره 88317194 (داخلی 235) آقای جهانگردی تماس حاصل نمایند.

گفتنی است پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی همچنین در نظر دارد  در آینده نزدیک کارگاه یک روزه تحلیل روایت را با تدریس دکتر مسعود کوثری عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه