با حضور «پودراتچی»، «شیخی» و «کلانتری»

برگزاری نشست «شهر ایرانی؛ از سودای الگوی بومی تا معضلات فرهنگی‌ـ‌اجتماعی و زیست‌محیطی»

علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

زمان انتشار: ۱۴:۵۶ ۱۳۹۲/۱۱/۲۶

نشست «شهر ایرانی؛ از سودای الگوی بومی تا معضلات فرهنگی‌ـ‌اجتماعی و زیست‌محیطی» فردا یکشنبه 27 بهمن، با حضور «دکتر مصطفی پودراتچی»، «دکتر محمود شیخی» و «دکتر عبدالحسین کلانتری» برگزار می‌شود.

نشست «شهر ایرانی؛ از سودای الگوی بومی تا معضلات فرهنگی‌ـ‌اجتماعی و زیست‌محیطی» توسط «پایگاه علوم اجتماعی اسلامی‌ایرانی» و با همکاری «انجمن علمی برنامه‌ریزی اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی(ره)» و «گروه فرهنگی کمان»، به‌بهانه نمایش فیلم مستند «زاویه» در دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی(ره) برگزار می‌شود. «زاویه»، یکی از فیلم‌های مستند بخش مسابقه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار است که به موضوع «توسعه نامتوازن شیراز» پرداخته است. محمدرضا حق‌نگه‌دار، کارگردان این مستند، در گفت‌وگو با چند تن از استادان علوم اجتماعی و برنامه‌ریزی اجتماعی، شهردار شیراز و نیز چند تن از کارشناسان حوزه شهری، به بررسی توسعه این شهر از گذشته تا کنون پرداخته است. او همچنین از اماکن مختلف شهر تصویربرداری کرده تا بتواند با به تصویر کشیدن مصداق‌هایی برای روند نامطلوب توسعه در این شهر، مخاطب را با خود همراه کند.

«مصطفی پودراتچی»، عضو گروه برنامه‌ریزی  اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، «محمد شیخی»، معاون پژوهش دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی(ره) و عضو گروه برنامه‌ریزی اجتماعی این دانشگاه و «عبدالحسین کلانتری»، مدیر گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، در این نشست بعد از نمایش فیلم «زاویه»، از الگوی بومی شهر ایرانی و معضلات فرهنگی‌ـ‌اجتماعی و زیست‌محیطی در این حوزه صحبت می‌کنند. «فقدان الگوی بومی و بحران شهرنشینی»، «آسیب‌های فرهنگی‌ـ‌اجتماعیِ حاصل از فقدان الگوی بومی» و «آسیب‌های زیست‌محیطی حاصل از این فقدان»، سرفصل‌های اصلی این نشست را تشکیل می‌دهد. آسیب‌شناسی رویکرد نظری مستند «زاویه» نیز از دیگر بخش‌های این برنامه است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست، فردا یکشنبه 27 بهمن 1392، ساعت 12:30 تا 15 به سالن ارشادِ دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی(ره) مراجعه کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه