با پذیرش 13 دانشجوی جدید:

«دانش اجتماعی مسلمین» در مسیر تولید علوم اجتماعی بومی

منبع: وبلاگ دانش اجتماعی مسلمین

زمان انتشار: ۱۹:۱۲ ۱۳۹۲/۰۷/۲

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در خصوص کیفیت واحدهای درسی ارائه شده گفت: امسال دروس این گرایش، تا اندازه ای بازنگری شده و ما واحدهای درسی چون جامعه شناسی جهاد و روش های تحقیق علوم اجتماعی اسلامی را اضافه کرده ایم؛ همچنین دروسی چون نظریه های جامعه شناسی در این گرایش امسال در قالب نقد و بررسی نظریه ها ارائه شده است.

به گزارش علوم اجتماعی اسلامی غلامرضا جمشیدیها در گفت‌وگو با «خبرگزاری دانشجو»، با اشاره به پذیرش 13 دانشجو در دومین سال ایجاد رشته «دانش اجتماعی مسلمین» در دانشگاه تهران گفت: ظرفیت برای پذیرش دانشجو در این رشته، در سال اخیر کمی افزایش پیدا کرده است.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در خصوص کیفیت واحدهای درسی ارائه شده گفت: امسال دروس این گرایش،  تا اندازه ای بازنگری شده و ما واحدهای درسی چون جامعه شناسی جهاد و روش های تحقیق علوم اجتماعی اسلامی را اضافه کرده ایم؛ همچنین دروسی چون نظریه های جامعه شناسی در این گرایش امسال در قالب نقد و بررسی نظریه ها ارائه شده است.
وی افزود: در سال گذشته ما واحدی با عنوان اندیشه های اجتماعی در منابع اسلامی داشتیم که امسال واحدی با عنوان اندیشه های اجتماعی در قرآن و نهج البلاغه نیز اضافه شده و در کل، وضعیت ارائه دروس خوب است.
جمشیدیها در پایان ایجاد این رشته را یکی از بهترین راه های تولید علوم اجتماعی اسلامی و بومی دانست و نسبت به  آینده این رشته اظهار امیدواری کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه