«سینمای ملی و جهانی شدن» با حضور افروغ نقد و بررسی می شود

زمان انتشار: ۱۸:۴۷ ۱۳۹۳/۰۶/۲۴

کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» بحثی منسجم و سنجیده درباره تاثیرات پیچیده، متکثر و متضاد جهانی شدن بر سینمای ملی ارایه می‌دهد. این کتاب در ایده و تحلیل اصالت دارد و نمایانگر شناخت و درک مطلوبی از مباحث و منازعات نظری روز است؛ در عین حال، با بررسی مسائل و نمونه‌هایی که محققان و […]

کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» بحثی منسجم و سنجیده درباره تاثیرات پیچیده، متکثر و متضاد جهانی شدن بر سینمای ملی ارایه می‌دهد. این کتاب در ایده و تحلیل اصالت دارد و نمایانگر شناخت و درک مطلوبی از مباحث و منازعات نظری روز است؛ در عین حال، با بررسی مسائل و نمونه‌هایی که محققان و منتقدان غربی آن را نادیده گرفته اند، به پیشبرد و گسترش حوزه دانشوری کمک می‌کند؛ بحثی متقاعد کننده درباره موقعیت سینمای ایران، به عنوان یکی از مهم ترین سینماهای جهان ، ارائه و این نکته را شرح می‌دهد که چگونه رهایی بخش ترین و توانمندسازترین پیامدهای جهانی شدن، برخلاف تصور معمول، ممکن است در سطوح محلی و ملی تولید فیلم یافته شود.

این کتاب در پرداختن به سینمای مدرن ایران تقریباً منحصر به فرد است، از این جهت که این سینما را در نسبت با صنعت سینمای جهان مورد مطالعه قرار می‌دهد، در عین حال، دریافت تازه ای از آثار تعدادی از کارگردانان برجسته ایرانی نیز ارائه می‌دهد. برای هرکسی که به سینمای ایران و تحولات آن در عصر جهانی شدن علاقمند باشد، خواندن این کتاب جدید ضروری است.

کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» حاصل چهار سال تحقیق است که به عنوان رساله دکتری نویسنده در سال ۲۰۰۹ میلادی به دانشگاه ناتینگهام انگلستان ارائه و از آن دفاع شد و در سال ۲۰۱۲ این کتاب، به استثناء بخش دوم آن بصورت همزمان در انگلستان و آمریکا منتشر شد و  انتشارات سروش کتاب مذکور را در ۳۶۰ صفحه منتشر کرد.

نشست نقد و بررسی و رونمایی از این کتاب با حضور عماد افروغ ، نویسنده کتاب و جمعی از اهالی فرهنگ، فکر و اندیشه، رسانه و صاحبنظران و هنرمندان عرصه سینما و هنر برگزار و طی آن سرفصل‌های مختلف این اثر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاقمندان می‌توانند در این مراسم که روز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۵ در سالن اجتماعات انتشارات سروش واقع در خیابان شهید مطهری نبش خیابان شهید مفتح، طبقه هفتم ساختمان سروش برگزار می‌شود، شرکت کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه