شروع ثبت نام «تـرم بهار» دوره آموزشــی گــذار

پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

زمان انتشار: ۱۰:۴۰ ۱۳۹۲/۱۲/۶

ثبت نام «تـرم بهار» دوره آموزشــی گــذار آغاز گـردید. این دوره ویژه طلاب حوزه علمیه طراحی گردیده و شامل چهار نیمسال تحصیلی است. استاد سید محمد مهدی میرباقری، دکتر محمد رجبی، حجت الاسلام والمسلمین رضا اسلامی، حجت الاسلام دکتر محمد علی عبدالهی، دکتر حسن بنیانیان از اساتید حاضر در ترم اول(بهار) دوره آموزشی گذار می باشند.

«گـذار»، انتقال به دریافتی است «بنیادین» و «تاریخی» از تفکر دینی در عالم اسلامی که در سیر تطور خود در طول تاریخ در صورت های مختلف فقهی، فلسفی، کلامی، عرفانی و ادبی ظهور یافته است.

فهم بنیان های «معرفتی» و «تاریخی» تفکر و اندیشه ورزی عالمان، روح حاکم بر این دوره آموزشی است که گاه با «فهم نسبت آن با تفکر زمانه و تفکر رقیب» و گاه با «بازخوانی ریشه های فلسفی آن» و گاه با «طرح شرائط اجتماعی و سیاسی مقارن شکل گیری یک تفکر» حاصل می گردد

بدیهی است بصیرت تاریخی بر حیات ظاهری و باطنی انسان، مؤلفه های اساسی و نقاط کانونی و تحول آفرین این حیات، ضرورت گریزناپذیر هرگونه اندیشه و تأمل در بنیان های تاریخی و معرفتی است.

متصور است افراد با شرکت در این دوره آموزشی به فهمی تاریخی و متمایز از آنچه در نظام آموزشی غلبه دارد، دست پیدا کنند و بصورت تفصیلی با مباحثی آشنا شوند  که امکان فهم تازه ای از تراث علمی سلف در جهت تحولی مبنائی را فراهم سازد.

این دوره که ویژه طلاب حوزه علمیه طراحی گردیده، شامل چهار نیمسال تحصیلی است که هر نیمسال، طی 12 هفته برگزار می گردد. افراد ثبت نامی در دوره، هر هفته در کلاس های پیش بینی گردیده و یک جلسه مباحثه شرکت خواهند نمود.

شروع دوره 21 فروردین ماه سال 93 و زمان برگزاری کلاس ها، پنج شنبه ها ساعت 15 الی 19 می باشد. علاقه مندان به ثبت نام تا 28 اسفندماه سال جاری زمان دارند از طریق پایگاه gozaar-ac.ir  یا تماس تلفنی با شماره های  37835260-025 و  09107693505 و یا مـــــراجعه حضــــــــــــوری (  ســــــاعت 10-12 و 14-17 ) به آدرس خیابان ارم ، نرسیده به چهــــــــــــــارراه شهدا، ساختمان داروخانه نصر، طــــــــبقه دوم، موسســـــــــه عــــلمی فرهنگی اندیشــــــه عصــــــرگــذار در دوره ثبت نام نمایند.

شهریه هر نیمسال برای هر دانش پژوه ۴۰۰.۰۰۰ ریال می باشد که در موارد خاص امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود دارد.

گذار

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه