پرونده ویژه شماره جدید ماهنامه “کتاب ماه فلسفه” در باره آثار “رضا داوری اردکانی”

زمان انتشار: ۰۵:۰۰ ۱۳۹۰/۱۲/۱۳

شماره اسفند ماهنامه «کتاب ماه فلسفه» منتشر شد. بررسی آرا و آثار رضا داوری اردکانی موضوع یکی از چهار پرونده شماره پنجاه و چهارم این نشریه است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «کتاب ماه فلسفه» ماهنامه تخصصی در حوزه اطلاع رسانی، بررسی و نقد آثار فلسفی است که با اهدافی نظیر رونق بازار نقد، افزایش سطح کیفی کتاب های فلسفی و پیشبرد فرهنگ کتابخوانی منتشر می شود.

در بخش پرونده رضا داوری اردکانی، رئوس کلی اندیشه های وی با استناد به برخی از کتاب هایش مانند «فارابی، موسس فلسفه اسلامی»، «ما و تاریخ فلسفه اسلامی»، «فلسفه معاصر ایران»، «فلسفه در دادگاه ایدئولوژی» و «ما و راه دشوار تجدد» بررسی شده اند.

این شماره از «کتاب ماه فلسفه» بررسی سه پرونده دیگر را نیز شامل می شود. معرفت شناسی، فلسفه چین و اخلاق، موضوعات این پرونده هایند.

در بخش معرفت شناسی، موضوعاتی مانند قضیه ساختار و ذهن در نظریه شناخت و توجیه به روایت آلستون بررسی شده اند. سرچشمه های فلسفه چینی و گفتاری در باب مشرب های باطنی اسلام و دائو نیز برخی عناوین پرونده فلسفه چین محسوب می شوند.

در پرونده ویژه اخلاق نیز مطالبی مانند درنگی در انسان اخلاقی و جامعه غیراخلاقی و همچنین خودقانونی و اخلاقی الهیاتی در اختیار خوانندگان قرار گرفته اند.

شماره اسفند ماه «کتاب ماه فلسفه» به صاحب امتیازی خانه کتاب و سردبیری علی اوجبی با بهای 12000 ریال منتشر شد.

از این اندیشمند کتابهای زیر در فروشگاه موسسه کتاب فردا و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است:
انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم
سیاست، تاریخ، تفکر
فارابی فیلسوف فرهنگ
فلسفه تطبیقی
فلسفه در دام ایدئولوژی
فلسفه معاصر ایران
فلسفه چیست؟
فلسفه، سیاست و خشونت
ما و راه دشوار تجدد
مقام فلسفه در دوره تاریخ ایران اسلامی     

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه