پنجره 164 نیز گشوده شد

منبع: بولتن نیوز

زمان انتشار: ۱۵:۴۷ ۱۳۹۱/۱۲/۱۳

هفته نامه پنجره در پرونده ویژه ای با آثاری ازعلیرضا پناهیان، حسین ممدوحی، عبدالحسین خسروپناه، محمدرضا زائری، علی مصباح یزدی و سعید جوادی آملی به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت آیت‎الله خوشوقت پرداخته است.

درگذشت حضرت آیت‎الله خوشوقت با فاصله کوتاهی از ارتحال آیت‎الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی ضایعه‎ای دردناک برای همه مؤمنان به‎ویژه مردم تهران است.

هفته نامه پنجره در پرونده ویژه ای با آثاری ازعلیرضا پناهیان، حسین ممدوحی، عبدالحسین خسروپناه، محمدرضا زائری، علی مصباح یزدی و سعید جوادی آملی به بررسی ابعاد شخصیتی این عالم فرزانه پرداخته است.

«شیخ عبدالجواد سدهی» در زمانه‎ای می‎زیست که برنامه شبه‎مدرنیستی رضاخانی با تقلیدی کورکورانه از غرب می‎کوشید تا تنها مانع غرب در اجرای برنامه خود در این سرزمین یعنی دین و روحانیت را ریشه‎کن سازد. در این پرونده بخشی از زندگی این مجاهد بی‎ادعا و کمتر شناخته‎شده را با هم مرورخواهیم کرد گفتار و آثار هایی ازحضرت آیت الله صافی گلپایگانی، حضرت آیت الله جعفر سبحانی، آیت الله محمدرضا مهدوی کنی و آیت الله حسین مظاهری از بخش های خواندنی این پرونده است.

در بخش گزارشگران پنجره میتوانید گزارشی از محمدحسین جعفریان با عنوان «فیلم فرهادی یا تئاتر شمقدری؟!» در رابطه با دغدغههای رهبری انقلاب و مدعاهای دولتمردان در سینما را بخوانید. «تأیید حکم تاریخی مفاسد اقتصادی» و گزارش «علم بهتر است یا اخلاق؟!» که مروری بر پاسخ حداد عادل به ادعاهای سروش است از بخش های دیگر گزارشگران است.

ضمنا گفتنی استگزارش پنجره از دیدار 3 اصلاحطلب با رهبر معظم انقلاب از بخش هایویژه این هفته پنجره است

هفده اندیشمند و استاد ایرانی، 27 بهمن‎ماه هم‎زمان با دومین سالگرد پیروزی انقلاب مردم مصر، در نامه‎مهمی به رئیس‎‎جمهور مصر با اشاره به تجربه گران‎قدر انقلاب اسلامی ایران در مرحله نظام‎سازی مبتنی بر اصول شریعت اسلام و همچنین برکات، دستاورد‎ها و پیشرفت‎‎های خیره‎کننده در سایه حکومت دینی و مشارکت عظیم مردمی، به یادآوری مواردی از پیشرفت‎‎های ایران اسلامی در حوزه‎‎های مختلف با استناد به آمار‎های مراکز معتبر جهانی پرداختند. سرویس اندیشه پنجره در پرونده‎ای به بازتاب های نامه 17 استاد برجسته دانشگاه‎های ایران به محمد مرسی پرداخته است.

“باشگاه اهل قلم” نیز این هفته مهمان اهالی فرهنگ و اندیشه بوده است. در شماره جدید پنجره میتوانید آثاری از “احمد رهدار”، “جواد محدّثی” ،” شهریار زرشناس ” ،”سیدمحمد روحانی” “عطاء‎الله رفیعی آتانی” و “مالک شریعتی”را بخوانید

چارسوی پنجره این هفته با شاعر، نویسنده، روزنامه‎نگار و البته معلمی به نام ” جواد محقق” به گفت و گو پرداخته است.پنجره ماضیه، معرفی كتاب طنزها و پاتوق شعرای پیر و جوان، از بخش های خواندنی چارسوی پنجره 156است.

 هفته نامه پنجره را می‌توانید به قیمت 3000 تومان و 84 صفحه از روزنامه فروشی ها بخواهید و یا با ارسال عدد صفر به شماره 3000101177 مشترك شوید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

مطالب پربازدید

مصاحبه