مصاحبه

مشاوره علمی

گروه مشاوران سایت علوم اجتماعی اسلامی ایرانی متشکل از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آماده ارائه مشاوره و راهنمایی در زمینه های نظری، پژوهشی، فرهنگی، مطالعاتی می باشند. سوالات خود را از طریق زیر ارسال فرمایید.

پاسخ سایت به صورت خصوصی به نشانی ایمیل ذکر شده شما ارسال خواهد شد.

با تشکر

علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

۷۲ پرسش و پاسخ

  محمدعلی زاده :

  باسلام
  ضمن عرض ادب و احترام
  شما در حوزه پایان نامه های با موضوع دینی کار کرده اید؟
  آیا در حوزه «اسلامی کردن دانشگاه ها» پایان نامه ای در دانشگاه های کشور مشاهده کرده اید؟
  باسپاس

  سلام
  لطفا به سایت ما سر بزنید و برای علمیتر شدن انجمن ما مارو راهنمایی کنید، ضمنا انجمن آماده ی هر گونه همکاری نیز میباشد.تشکر.

   s.ah. :

   وبلاگ خوبی دارید
   پیشنهاد ما این است که در یک حوزه علوم اجتماعی خاص -البته با رویکردی اسلامی و بومی- تمرکز کنید
   مطلبی هم در رابطه با چگونگی فعالیت گروه های مطالعاتی دانشجویی در حال نگارش است که به محض آماده شدن بر خروجی سایت علوم اجتماعی اسلامی ایرانی قرار خواهد گرفت.

  صالحی :

  با سلام و ادب
  من لیسانس مدیریت فرهنگی با معدل 18/70 دارم. برای تحصیلات تکمیلی قصد دارم رشته مطالعات جوانان را انتخاب کنم. اطلاعات کلی از سایت فعلی دریافت کردم. ولی اطلاعات دقیقتر مثل اینه که باید حداقل و حداکثر چه رتبه ای بیارم و یا اینکه چه دانشگاه هایی و شهرهایی این رشته رو دارد را نیاز دارم.
  لذا خواهشمند است در صورت امکان اطلاعات درخواستی را به بنده بدهید.باتشکر/صالحی

   admin :

   ظاهرا رتبه زیر 25 برای دانشگاه تهران لازم است (5 نفر روزانه و 5 نفر شبانه می گیرد)
   در دانشگاه های دولتی تنها دانشگاه تهران و مازندران این رشته را دارند، قرار بود در دانشگاه بیرجند و کاشان نیز راه اندازی شود که از سرنوشت آن خبری در دست نیست.

  ا-پ :

  سلام آیا در رایطه با آسیب شناسی دین و ماهواره مشاور دارید من نیاز مبرم به هم کاری دارم خواهشمندم کمک فرمایید . با تشکر فراوان

  احمد :

  سلام
  من میخواستم یه مشاوره تخصصی درباره انتخاب رشته در حوزه علوم انسانی داشته باشم . اگر لطف نموده و همکاری بفرمایید بسیار سپاسگزار خواهم بود.لطفا با ایمیل بنده تماس بگیرید تا از نظریاتتان استفاده نمایم.
  با تشکر- منتظرم

  با سلام و خسته نباشید.
  دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی هستم.می خواهم پایان نامه ام در حوزه ی جنبش نرم افزاری و تولید علم در علوم اجتماعی بنویسم.می خواستم کمکم بکنید که یک موضوع جزئی تری زیل همین بحث انتخاب کنم چون موضوع خیلی کلیه و کار زیاد میبره.
  اگر کمکم بکنید ممنون می شم.و اگر لطف بکنید جواب را به صورت خصوصی و از طریق ایمیل ارسال بفرماید
  خداقوت

   s.ah. :

   سلام
   در رابطه با دیدگاه های مختلف در باب علم دینی و چیستی علوم اجتماعی اسلامی پایان نامه ها و مطالب زیادی تاکنون توسط اساتید و دانشجویان کار شده که به نظر می رسد حرف جدید زدن در این زمینه مشکل باشد و کار شما تکراری درآید.
   بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که یک حوزه جامعه شناسی – اگر رشته تان همین است- را انتخاب کنید، مثلا جامعه شناسی کار و شغل، جامعه شناسی پزشکی، جامعه شناسی توسعه، جامعه شناسی شهری ، روستایی و… را بردارید و بررسی کنید که جامعه شناسی غربی با رویکرد اسلامی در این زمینه خاص چه تفاوت هایی دارد.
   هرگاه موضوع خود را انتخاب کردید برای مشاوره دقیق تر در خدمتیم.

  الهه فرساد :

  سلام
  من دانشجوی جامعه شناسی در دوره کارشناسی هستم و قصد دارم که امسال در آزمون کارشناسی ارشد همین رشته شرکت کنم. لطفا در خصوص نحوه مطالعه کتب برای شرکت در آزمون راهنماییم کنید. من منتظر جوابتون در ایمیلم هستم.
  ممنون..

  مرتضی :

  منظور شما از علوم اجتماعی اسلامی ایرانی چیست؟ آیا چیزی به اسم جامعه شناسی اسلامی اساسا وجود دارد؟

  سید :

  سلام
  بنده علاقه مند به مطالعه در مباحث جامعه شناسی میباشم به خصوص که رویکردی تولید محور دارم
  اما روش مطالعه و تحقیق در این موضوعات را بلد نیستم(یعنی چه چیزی بخوانم،چطور بخوانم،چقدر بخوانم،آثار چه کسی را بخوانم و… )
  البته این نکته را هم عرض کنم که دوست دارم عمیق مطالعه کنم بنابراین لطف بفرمایید و راهکار و مسیر ریشه ای ارائه بفرمایید(یعنی از پایه چه طور شروع کنم و چه مقدماتی را باید بگذرانم و قابلیت هایی را باید در خود ایجاد کنم و…)
  با تشکر

  مسلم :

  باسلام درحال راه اندازی یک اندیشه کده دکترینال تبلیغ هستیم چندطلبه که احساس تکلیف کرده اند تبلیغ راازفضای سنتی فردی خارج کنندوبه آن ساختاری نودهند درساختاری که نوشته ام به علوم اجتماعی بسیارنیازمندیم چطور میشه ازظرفیت بالای شما استفاده کنم؟برای شخص خودم همسیرمطالعاتی درزمینه جامعه شناسی ومردم شناسی بیان کنید بنده سابقه10سال تحصیلات حوزوی رادارم وبه جامعه شناسی علاقه مندم.اگربه ایمیلم پاسخ بدهید ممنون میشوم.

  شمس :

  http://cssq.blogfa.com/post/90
  با سلام
  انجمن علوم اجتماعی قم آماده همکاریست.

  فاطمه :

  سلام
  شما اطلاعی از منابع آزمون ارشد جامعه شناسی پیام نور دارید؟

  کلثوم انوری پور :

  با سلام و خسته نباشید.
  دانشجوی کارشناسی علوم اجتماعی هستم خواستم اگر خداوند توفیق بدهد پایان نامه ام را در رابطه با انحراف از نگاه دین اسلام کار بکنم.اگر لطف بکنید در این مورد به بنده مشورت بدهید.اینکه موضوع رو دقیق تر و علمی انتخاب بکنم و از چه منابعی کمک بگیرم؟
  سپاس گذارم

   طاهری :

   این بحث بسیار مفصل و دامنه داری است اما در حد ذکر چند نکته بیان می شود که
   1- انحرافات اجتماعی از منظر جامعه شناسی کاملا به فرهنگ یک جامعه برمیگردد و بنابراین ممکن است امری در یک جامعه انحراف تلقی شود اما در جامعه ای دیگر انحراف نباشد. لذا انحرافات نسبی است اما در اسلام -آن طور که ما میفهمیم- ارزشها نسبی نیستند و بنابراین انحرافات هم می توانند مطلق باشند و رویکردهایی مانند برچسب زنی بیشترین دوری را از اسلام دارند.
   2- پیرو نکته قبل باید ارتباطی بین مفاهیم جامعه شناسی در انحرافات مانند هنجار، ارزشها و… با مفاهیم اسلامی مستحب، مکروه، واجب، حرام و… برقرار کرد.
   3- انحرافات معلول هستند. بنابراین باید به دنبال جستجوی علت برای آن برآمد. اما پشت علت های جزئی مانند طبقه اجتماعی، خانواده، تربیت و… باید به دنبال علت العلل بود که آن مدرنیته است. و طبعا ایجاد یک فضای جدید مانند مدرنتیه، انحرافات و مسائل خاص خود را پدید خواهد آورد.
   4- در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه چند کتاب در رابطه با انحرافات از دیدگاه اسلام تهیه شده و آقایان دکتر سلیمی و داوری در این زمینه کار کرده اند که می توانید با آنها هم ارتباط بگیرید
   http://www.rihu.ac.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Person&CategoryID=7056d939-af00-4c53-8b20-b6c35243166b&WebPartID=03180242-7c77-458d-98ca-7ed4115c15ca&ID=78a93a91-5f05-49bf-96ab-6968838d86e1

  رامین جنتی :

  با سلام و تشکر از شما به خاطر اهتزاز پرچم علوم اجتماعی اسلامی
  کارشناس ورزشم به خاطر فعالیت های اجتماعی در حوزه ورزش و شجره طیبه بسیج به جامعه شناسی علاقمند شدم . الحمدالله پس از چند سال موفق به قبولی کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی شدم دوست دارم از این رشته برای دفاع از انقلاب اسلامی عزیز استفاده کنم-دوست دارم موضوع ” اخلاص ” را از منظر جامعه شناسی بررسی کنم دلایل و ریشه های اجتماعی بروز و اوج و از طرف دیگر دلایل افت و خاموشی آن . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   طاهری :

   موضوع شما به ظاهر جامعه شناسی نیست. چون مسئله اجتماعی طبق تعریف باید مورد شکایت تعداد زیادی از افراد جامعه باشد. اما شاید بتوان بررسی مقایسه ای کرد بین دو جامعه سنتی و مدرن؛ اینکه در یکی فرد کارها را عمدتا به خاطر دیگران و خدا انجام می دهد و در جامعه مدرن صرفا برای نفع شخصی.
   مطلبی در سایت منتشرشده تحت عنوان “پرده پنهان پول” که اگرچه مستقیم به موضوع شما ربط ندارد اما نشان می دهد که چگونه یک جامعه مدرن باعث میشود افراد احساس کنند هرکس برای نفع شخصی (و نه خالصانه) کار میکند.
   http://ejtemaee.ir/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D9%84/

  جعفری :

  سلام
  خسته نباشید
  من دانشجوی ترم 3 جامعه شناسی هستم
  کارتحقیقی دارم در مورد بررسی و توضیح یک اصطلاح از یک جامعه شناس کلاسیک و ارتباط ان اصطلاح با اصلاحات دیگر از ان جامعه شناس…
  من خودکشی دورکیم رو انتخاب کردم اما واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  دلسوز :

  من دارای کارشناسی ارشد ارتباطات گرایش روزنامه نگاری هستم چطوری میتونم با شما همکاری کنم

  مومنی :

  سلام من میخواهم رشته جمعیت شناسی برای ارشد امتحان دهم وقت زیادی هم ندارم لطفا راهنماییم کنید فقط هم شیراز باید قبول بشوم چه درسهایی را بیشتر بخوانم در ضمن لیسانس علوم اجتماعی بودم با تشکر

  فدایی :

  با عرض سلام و وقت بخیر
  سپاسگزارم از امکانات خوبی که سایت در اختیار قرار می دهد
  اما مشکلی که هست در قسمت معرفی رشته ها و منابع، همه گرایش های علوم اجتماعی به چشم میخورد به جز گرایش فلسفه علوم اجتماعی
  که بنده هم به شدت پیگیر این مطلب هستم برای کنکور؛ اما مطالب مربوطه را پیدا نمیکنم و در سایت موجود نیست
  ممنون میشم در اسرع وقت راهنمایی بفرمایید

  سپیده :

  سلام در رشته کارشناسی ارشد فلسفه علوم اجتماعی در موارد امتحانی درس فلسفه علوم اجتماعی وجود دارد لطفا بفرمایید برای این درس از چه منبعی میتوان استفاده کرد؟

  حسام :

  سلام- من يك كتاب در مورد سياست خارجي و روسيه ترجمه كرده ام ولي جايي براي چاپ قبول نكرده اند چون كار اول است. چكار كنم؟

   طاهری :

   متاسفانه سایت ما به موضوع طرح شده توسط شما ارتباطی ندارد
   در هر صورت شاید بد نباشد به یکی از اساتید مطرح در این زمینه کتاب داده شود تا ترجمه آن را تایید نموده و احتمالا مقدمه ای بر آن بنویسند
   این کار باعث می شود ناشران کتاب شما را بهتر بپذیرند

  رامین :

  با سلام
  علاقه مندم در موضوع ناسیونالیسم یا ایرانیت از منظر مقام معظم رهبری تحقیق کنم . آیا در این موضوع کاری انجام شده است ؟

  محمد :

  یا اول. سلام بر شما. چند استاد علوم اجتماعی که در بحث طبقات به ویژه طبقه متوسط کار کرده باشند، معرفی بفرمایید. همچنین استادی که اقتصاد سیاسی کار کرده باشد.

  محمد :

  با سلام
  می خواستم کاری دانشجویی در رابطه با گونه شناسی الگو های مواجهه با تکنولوژی غرب در ایران و یا جهان اسلام انجام بدهم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  پریسا :

  سلام.ایا با رتبه ی۱۳۰رشته ی مطالعات زنان میشه تهران شبانه قبول شد؟

  حمیدرضا بیژنی :

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی علوم اجتماعی دانشگاه گیلان هستم.
  مدتی است درباره ی اینکه کدام رشته را در ارشد ادامه بدهم در حال تحقیق هستم. در همین حین متوجه رشته ی دانش اجتماعی مسلمین شدم. می خواستم درباره ی این رشته و نکات مثبت و منفی آن ، اگر اطلاعی دارید راهنماییم کنید.و اینکه برای ادامه دادن در دوره ی دکتری مشکلی ایجاد نمی کند؟

  محمد :

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی هستم. برای موضوع پایان نامه نیاز به مشورت دارم.
  با کدام قسمت باید ارتباط بگیرم؟

  نوید جنتی :

  سلام و خسته نباشید
  یکی از اساتید موضوعی را با عنوان «جایگاه آداب و رسوم در تاریخ دانش اجتماعی» سپرده بودند بدون اینکه منبعی را مشخص کنند. چند بار از ایشان درخواست منبع کردیم اما نگفتند که نگفتند.
  از شما میخواستم که منابعی را به بنده معرفی کنید.
  تشکر

  رایحه علوی :

  سلام،بنده امسال پیش دانشگاهی هستم و ذهنم بسیار درگیر انتخاب رشته ست،با مطالعاتی که درباره رشته مطالعات فرهنگی و رسانه داشتم به این رشته علاقمند شدم،اما منابع این رشته رو نمیدونم تا مطالعه مو بیشتر کنم و مطمئن بشم،لطفا منابعی معرف کنید تا اطلاعاتم و کامل تر کنم.با تشکر.

  سمیره علی پور :

  با سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر آروین
  از شما خواهشمندم در صورت امکان اینجانب را دسترسی به پایان نامه ما با موضوع جامعه شناسی علم راهنمایی و همکاری نمایید.
  متشکرم
  دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه گیلان

  سعید :

  به تازگی در مقطع کارشناسی ارشد وارذ حوزه علوم اجتماعی شده ام.با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی در رشته ریاضی تحصیل کرده ام و با رویکردی اسلامی وارد این حوزه شده ام چه سیر مطالعاتی را علاوه بر سیر مرسوم جامعه شناسی باید مظالعه کنم.در ضمن ان چه را که در این زمینه برای بنده مفید میدانید مرقوم فرمایید.متشکرم

  سید امیر حسین کربلایی :

  با سلام
  شما پژوهشی در خصوص مسئله همجنسبازی به لحاظ تاریخی و همچنین اجتماعی انجام داده اید ؟

  دانشجو :

  سلام علیکم
  خسته نباشید
  دانشجوی سال آخر کارشناسی علوم اجتماعی هستم.
  قصد دارم در گرایش جامعه شناسی محض کنکور ارشد شرکت کنم. و فقط هم باید شهر خودمون قبول بشم!
  لطفا بهم بگید برای قبولی در شهر شیراز حدودا چه رتبه و چه درصد هایی رو باید به دست بیارم!؟ و چطور مطالع کنم که قبولی من حتمی باشه!؟ ممنون میشم کمک کنید

  زهرایی :

  باسلام
  دانشجوی ارشد جامعه شناسی هستم پیام نور برای پایان نامه نیاز به مشورت داشتم در حوزه جنبش های اجتماعی نوین ایران یا شبکه های اجتماعی نوین و ارتیباط اینها باهم یا جنبش های دانشجویی مطالعاتی انجام داده ام ولی نتوانسته ام موضوع و عنوان و سوال اصلی را طرح کنم نیاز به مشاوره داشتم بخصوص اینکه کاربردی باشد و بتواند کار جدیدی و راهگشا برای انقلاب اسلامی باشدلطفا راهنمایی کنید

  میلاد :

  باسلام
  اینجانب در حال پژوهشی در خصوص تاریخ تکوین جامعه شناسی و همین طور سیر تکوین نظریه های جامعه شناسی می باشم اما به منبعی دسترسی ندارم لذا در این زمینه از شما درخواست راهنمایی و مشاوره دارم. باتشکر

  ارزو :

  با سلام
  لطفا کتاب یامقاله درباره برداشت از دموکراسی در میان افراد معرفی بفرمایید.
  با تشکر.

  رضا :

  سلام. بنده در نظر دارم ارشد مردم شناسی شرکت کنم. با توجه به اینکه فقط دانشگاه تهران پذیرش 18 نفره دارد، اطلاعات کاملی در موارد: اهم منابع حوزه مردم شناسی به جهت طرح سوالات آزمون ارشد در یک دو سال اخیر، رتبه لازمه، جایگاه این رشته و اساتید و فضای کاری آن لازم دارم. ممنون و سپاسگذارم.

  سپیده میهن زاده :

  با سلام و احترام
  فارغ التحصیل ارشد مردم شناسی هستم چند وقتی است به منظور پژوهش در زمینه واره به دنبال کتاب های دکتر فرهادی به نام انسان شناسی یاریگری و واره (درآمدی به جامعه شناسی و مردم شناسی هستم) ولی متاسفانه حتی با انتشارات این کتابها تماس گرفتم و نتوانستم نسخه ای از این کتاب را پیدا کنم.
  اگر می شد حتی آدرس ایمیل دکتر فرهادی را داشته باشم که بتوانم با ایشان در این زمینه مشورت کنم …
  ممنون می شوم اگر در این زمینه به من راهنمایی فرمایید
  باتشکر و قدردانی

   رضا :

   سلام. بنده در نظر دارم ارشد مردم شناسی شرکت کنم. با توجه به اینکه فقط دانشگاه تهران پذیرش ۱۸ نفره دارد، اطلاعات کاملی در موارد: اهم منابع حوزه مردم شناسی به جهت طرح سوالات آزمون ارشد در یک دو سال اخیر، رتبه لازمه، جایگاه این رشته و اساتید و فضای کاری آن لازم دارم. ممنون و سپاسگذارم.

  فرشته میرنوری :

  باعرض سلام وادب
  بنده دانشجوی کارشناسی رشته جامعه شناسی هستم موضوعی که برای پایان نامه انتخاب کردم دررابطه باروحانیت واینکه چرامنزلت اجتماعی آنهانزدمردم به نسبت قبل کاهش پیداکرده هستش میخواستم چندتاکتاب برای کارم بهم معرفی کنیدوآیاقبلاکسی دراین زمینه کارکرده یانه؟سوال دیگه اینکه به رساله دکترای آقای دکترربانی باموضوع نقش موردانتطارروحانیت درجامعه ایرانا ازچه طریقی میتونم دسترسی پیداکنم؟متشکرم

  با سلام
  خوشحال میشویم سایت ما رو در لیست پیوندهاتون قرار دهید
  arshadmedia.ir

  انسیه حیدری :

  سلام
  ببخشید من در مورد انتخاب رشته ارشد سوال داشتم
  من کارشناسی ریاضی کاربردی از دانشگاه خواجه نصیر هستم و شاغل در یک شرکت میکرو الکترونیک
  اما به موضوعات علوم اجتماعی علاقه فراوان دارم
  الان هم در کنکور ارشد در عموم گرایش ها میانگین رتبه ام 600 شده و در مطالعات فرهنگی 300 شده.
  می خواستم راهنماییم کنید که چه دانشگاه هایی می تونم قبول شم
  ممنون میشم کسی کمکم کنه
  واقعاً کسی و برا مشورت ندارم

  سلام ممنون از سایت عالی وجذابتون.
  لزفا به وبلاگ من به نشانیrouyesh790.blog.ir سری بزنید به کمک شما در محتوای وبلاگم نیازمندم. به نظر شما چه کار کنم تا وبلاگم بهتر بشه؟

  محمدطاها :

  سلام،برای کنکور ارشد رشته علوم اجتماعی به چه انتشاراتی مراجعه کنم یا به عبارت دیگر کتاب های چه انتشاراتی را مطالعه کنم.

  k1 :

  چند سوال ساده برای شما اما حیاتی برای ما!
  سلام
  خسته نباشید
  من کلی گشتم ولی شخص یا مرجع خاصی رو نتونستم پیدا کنم که این سوالمو جواب بده.
  اگه اطلاع دارید لطفا جواب بدید:
  ارشد دانش اجتماعی مسلمین دانشگاه تهران حدودا تا چه رتبه ای قبول میشه؟
  رتبه 168 گرایش دانش اجتماعی مسلمین قبول میشه؟
  سال های قبل تا چه رتبه ای پذیرش میشد؟

  مهدی :

  سلام اگه میشه حدود قبولی در گرایش دانش اجتماعی مسلمین رو بگید من 370 شدم امیدوار باشم یا نه. من امیدوارم که کسایی که از من جلوترند در گرایش های دیگه قبول بشن و این گرایش افراد رو با رتبه های ضعیفتر برداره

  محمدطاها :

  بسمی تعالی
  سلام و عرض ادب…
  امسال کنکور ارشد دارم…
  بی زحمت بفرمایید برای رشته علوم اجتماعی(گرایش پژوهش های علوم اجتماعی)چه انتشاراتی رامطالعه کنم بهتراست و اینکه لیست دروسی که باید خریداری و مطالعه شود راهم ذکر بفرمایید.
  و مطلب آخر…
  کدام دانشگاه از لحاظ کمی و کیفی در این رشته بهتر و سرآمد هست؟

  مونا :

  با سلام

  سوالی در رابطه با پایایی داشتم. میخواستم بدونم روش کودر- ریچاردسون به چه صورت انجام می شود؟؟ اطلاعاتی که از این روش دارم اینکه دارای ذو فرمول هست .

  آزاده :

  سلام
  من کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی دارم و می خوام ارشد روزنامه نگاری بخونم ولی هرچقدر که سرچ می کنم هیچ منبعی برای کنکور ارشد روزنامه نگاری معرفی نشده.از اونجایی که ساکن تهران نیستم نمی تونم برم دانشگاه علامه بپرسم.خواهش می کنم منابع ارشد روزنامه نگاری رو بهم معرفی کنید چون واقعا سردرگمم.و سوال دیگه ای که داشتم اینه که فارغالتحصیلان ارشد روزنامه نگاری در چه گرایش هایی می توانند دکتری بگیرند؟

  آزاده :

  ببخشید پیام من به تایید مدیر گروه رسیده ولی من هیچ ایمیلی دریافت نکردم از شما.من واقعا نیاز به کمک دارم.

  سپیده میهن زاده :

  با سلام و عرض ادب
  آیا امکان مشاوره و راهنمایی از دکتر فرهادی در رابطه با پژوهش در زمینه واره وجود دارد؟
  ممکن است راهنمایی کنید که با اینکه فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم امکان دسترسی به منابع (پایان نامه های در زمینه شیر واره) دانشگاه علامه وجود دارد راهی هست؟
  با تشکر

  آزاده :

  سلام امید که خوب باشید.در پاسخ پرسش من راجع به منابع ارشد روزنامه نگاری ایمیلی دریافت کردم از شما که اصلا در مقطع دارشد همچین رشته ای وجود نداره.درحالی که دانشگاه علامه چند سالی هست که این رشته رو آورده.اگر دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم انسانی رو از سایت سنجش دانلود کنید می بینید که این رشته در مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی (1138)با کد ضریب 3 ذکر شده کد این گرایش هم 13741 هست(ارتباطات اجتماعی گرایش روزنامه نگاری) ظرفیت پذیرش هم 10 نفر.می تونید برید چک کنید.من واقعا برای دریافت منابع مشکل دارم نمی دونم واسه درس مفاهیم و ادبیات چی باید بخونم؟اگر دفترچه راهنمای ثبت نام تحصیلات تکمیلی رو هم ببینید کد 1138 که مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی هست گرایش هایی داره که یکی از اونها گرایش ارتباطات روزنامه نگاری هست که درس های زبان ادبیات معارف روش تحقیق مفاهیم ارتباط جمعی نظریه های ارتباطات و اصول روزنامه نگاری از درس های مورد آزمون اونهاست.

  آزاده :

  اگر من اشتباه می کنم بهم بگید لطفا.و اگر نه ممنون میشم منابع رو بهم اعلام کنید.

  مهدی معلی :

  با عرض سلام و احترام خدمت جناب استاد نامخواه، مقاله عمیق، متقن و آموزنده حضرتعالی را در نقد یادداشت استاد داوری خواندم. به حق جریان شناسی کاملی راجع به ریشه های این گونه اندیشه بود و جای تشکر فراوان دارد. با مطالعه برخی آثار فرهنگستان راجع به نقد غرب نیز استفاده از فلسفه هایدگر در آنها بسیار مشهود بود. سوال من راجع به جایگاه فرهنگستان در دسته بندی چهارگانه که از منتقدان غرب ارائه کردید است. التماس دعا

  fathi :

  با عرض سلام و احترام ،استاد گرامی آیا تاکنون کتاب ،پایان نامه ،نقد در زمینه دیدگاه ایدئولوژیک دکترعلی شریعتی تالیف ، یا مورد پژوه قرار گرفته است? لطفا منابع را معرفی فرمائید. با تشکر

  مرتضی :

  با سلام من لیسانس پرستاری دارم و به علوم انسانی علاقه ی زیادی دارم و میخوام در مقطع ارشد علوم انسانی ادامه تحصیل بدم و دغدغه ی زیادی هم در مورد مشکلات امروز جامعه دارم ولی نمیدونم از بین رشته های تاریخ اسلام ، جامعه شناسی ، علوم سیاسی ، الهیات و اقتصاد اسلامی کدومش در حال حاضر بیشتر کارایی داره و من با کدوم رشته موفق تر میشم و میتونم به کشورم کمک کنم لطفا راهنمایی کنید..ممنون

  محمد :

  سلام و عرض ادب محضر بزرگواران.
  حقیر فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی از مشهد هستم و برای ادامه تحصیل به رشته مدیریت راهبردی فرهنگی از زیر شاخه های علوم اجتماعی در مقطع ارشد فکر میکنم.
  با توجه به سطح دید و نوع قعالیت های فرهنگی حقیر و حضور در جلسات و مراکز مرتبط این حس رو درک کرده که با این رشته قرابت دارم..
  ولی متاسفانه چون اطلاعات در خصوص این رشته در اینترنت به صورت مکفی نیست از حضرات حاضر و پاسخگو در خواست دارم:
  1)منابع آزمون ارشد
  2)موقعیت تحصیلی و دانشگاه های این رشته
  3)موقعیت شغلی این رشته در مقاطع ارشد و دکتری..
  4)درصد قبولی در این رشته
  5)حدود تعداد متقاضیان این رشته و اینکه بیشتر از چه رشته هایی در کارشناسی متقاضی دارد
  6)آمار کارنامه ها و رتبه های قبولی در این رشته در سال های گذشته..
  7)نمونه افراد فارغ التحصیل و نحوه فعالیت و کارشان..
  و اگر اطلاعات دیگری نیز در این خصوص بود حقیر رو مطلع کنید ممنون میشم…
  در ضمن با توجه به این که من این منابع رو برای ارشد بخونم جهت شرکت در ارشد شناور چه رشته ایی نزدیک به این رشته هست که انتخاب کنم!؟
  ممنونم..یاعلی

  مهدی :

  با عرض سلام و خسته نباشید
  با عنایت به تخصص حضرتعالی در زمینه فلسفه علوم اجتماعی و با توجه به اینکه بنده الان دانشجوی دکتری فلسفه و کلام اسلامی و طلبه اشتغال به درس خارج هستم و از طرف دیگر مشغول دوره فلسفه علوم اجتماعی در دانشگاه باقرالعلوم()ع نیز می باشم اولا؛ با توجه به علاقه بنده به مباحث جامعه شناسی و فلسفه علوم اجتماعی و ثانیا نداشتن هیچگونه پیش زمینه مطالعاتی در این حوزه، آیا بنظر حضرتعالی ورود بنده به این حوزه قرین توفیق خواهد بود؟ آیا جنابعالی این ورود را به صلاح میدانید یا ورود همزمان به دو حوزه، تشتت به بار خواهد آورد؟ آیا می توان بین مباحث فلسفه
  اسلامی و فلسفه علوم اجتماعی پیوندی برقرار کرد؟
  با تشکر و سپاس

سوال تازه‌ای بنویسید:

*